İslam Chat Dini islami Sohbet Siteleri

Türkiye’nin en kaliteli ve ahlaki yönde zengin, seviyeli nur sohbet sitesi olmak amacıyla sizlere, islami sohbet odaları ve dini chat odası hizmeti sağlamaktayız. Yüce dinimiz İslamın daha iyi anlaşılması, İslam ile ilgili konularda merak edilen soruların doğru şekilde ele alınıp, sohbet ortamında düzgün şekilde öğrenilmesi açısından sizlere faydalı olmak adına, İslami sohbet odaları sayfamızı açtık.

Dini sohbet odası açmak, elbette titiz olmayı gerektiren bir durumdur. İslami sohbet ederken, dinimizin çizdiği sınırları aşmadan, doğru bilginin paylaşımı önemli sorumluluk gerektiren bir konu olduğundan, elimizden geldiğinde özenli olmaya gayret etmekteyiz.

Peygamber efendimizin (S.A.V) buyurduğu gibi; “İnsanların Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır” emrine uyarak, Sohbet-Odalari.net ekibi olarak, insanlarımıza faydalı işlerde bulunmak, sanal ortamın daha hayırlı amaçlar için kullanılmasına katkı sağlamak için, Müslümanlıkla ilgili bilgilerin yer aldığı İslami chat sitemizi yayına koyduk.

İnşallah, amacımız da başarılı olur ve sizlerin dualarıyla hayırlı bir işe aracılık etmenin mutluluğunu yaşarız.

Müslüman Nasıl Konuşmalıdır? Peygamber Efendimiz (S.A.V) Ashabı ile Nasıl Konuşurdu?

Rabbimiz yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor:

“Kullarıma söyle, sözün en güzelini söylesinler.” (el-isrâ, 53)

Peygamber Efendimiz (S.A.V) de, insanlara karşı lûtuf ve merhametle muamele eder, yumuşak bir üslupla söz söylerdi.

Müslümanlar olarak bizlere de düşen, Peygamber Efendimizin (S.A.V) gösterdiği yoldan giderek hareket etmektir.

İslami sohbet odaları sitesi olarak, değerli kardeşlerimizden ricamız, sanal ortamda bir müslümana yaraşır şekilde davranmanız, dinimizi anlatma noktasında örnek bir tutum ve davranış içinde olmalarıdır.

Mü’minin Ahlakı Nasıl Olmalıdır?

Edeb anlayışını hayatının merkezine konumlandırmış olan bir müslümanın dilinden şirk, küfür, isyan gibi İslam dinin yasakladığı kelimeler çıkmamalıdır. Gerçek hayatta veya sanal ortamda gıybet, başkasını ayıplama, kınama, aşağılama, yalan ve iftiradan uzak durmak gereklidir. Müslümanlar olarak ağzımızdan çıkan her cümleye dikkat etmeli, daima hayır konuşmalıyız.

İslam dininin bir emri olan Emr-i maruf (iyiliği emretmek) ve Nehy-i münker (kötülükten men etmek) yaparken, İslamın iyi olarak tanımladığı şeyleri önce kendimiz yapmalı, hayatımızda yaşamalı ve ondan sonra diğer insanlara bunu anlatmalıyız.

Aynı şekilde dinin günah ve kötü gördüğü şeyleri de yapmaktan kaçınmalı ve hayatımızın bir düsturu haline getirmeliyiz. Bu şekilde örnek bir Müslüman olabilirsek, çevremizde İslam dininin hakikatlerine aç olan kişilerin İslama ısınması mümkün olabilecek ve inşallah onların da hidayetine vesile olabileceğiz.

Kur’an-ı Kerim’de mealen Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:Rabbinin yoluna hikmet ile güzel öğütlerle çağır! Onlarla en güzel şekilde tartış! (Nahl 125)

Topluluk İçinde Sohbet Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gerçek hayatta içinde bulunduğumuz kalabalık bir ortamda ya da İslami sohbet odaları sitemizdeki gibi sanal bir ortamda bir araya gelmiş insanlar içinde konuşurken, başkalarının kusurlarını ortaya dökecek şekilde konuşmalardan uzak durmalıdır.

İnsanların hataları olabilir. Ancak bu hata ve kusurlarını başkalarının içinde söylersek, o kişi rencide olacak, belki kalbi kırılacak, belki de hatasından dönme olgunluğunda bulunmayacaktır.

Oysa daha sakin bir ortamda yüz yüze, uygun bir dille bu hatası anlatılsa, o kişi hatasını anlayacak ve doğruya ulaşmış olacaktır. Bu bakımdan sözün doğru olsa bile, nerede, ne şekilde söyleneceğini bilmek lazımdır. Feraset ve basiret sahibi bir müslümanın bu şekilde yaklaşımı önemlidir.

İslami Sohbet Odaları Girişi Nasıl Yapılır?

Dini sohbet için öncelikle sohbet-odalari.net sitemize giriş yaptıktan sonra, üst kısımda bulunan girişi penceresine kullanmak istediğiniz kullanıcı adınızı (nick/rumuz) yazdıktan sonra bağlan butonuna basınız.

Otomatik olarak sitemize giriş yapmış olacaksınız. Sitemize giriş yaptıktan sonra islam sohbet, dini chat, nur sohbet gibi İslami sohbet odaları kanallarına giriş yapmış olacaksınız. Eğer sağ tarafta kanal listesinde bu odaların ismi yoksa /join #islam yazarak, enter tuşuna bastıktan sonra islam odasına giriş yapabilirsiniz.

Mobil akıllı telefonlarından sitemize giriş yaptıktan sonra aynı şekilde İslami sohbet odası sayfalarına bağlanabilirler. Yakın zamanda inşallah daha rahat ulaşabilmeniz için android işletim sistemli telefonlar için Google Play Store üzerinden İslami sohbet mobil uygulaması aktif olacak. Oradan da uygulamamızı telefonunuza indirerek App üzerinden mobil sohbet girişi yapabileceksiniz.

Mirc sohbet kullanmayı sevenler ve irc komutları bilgisi olan kullanıcılarımız da, sitemizde bulunan Türkçe Mirc indir linkinden Türkçe Mirc sohbet programımızı bilgisayarlarına indirerek. İslami chat odaları sitemize hızlı, güvenli ve ücretsiz olarak bağlanabilirler.

İslami Sohbet Odaları Üyelik Gerektiriyor mu?

Hayır. İslami sohbet sitemize giriş yaparken üyeliksiz olarak sohbet girişi yapabilirsiniz. Kullanıcı adını sadece kendisi kullanmak isteyen kardeşlerimiz, irc komutlarını kullanarak nick kaydı yapabilirler. Nick kaydını bilmeyen arkadaşlarımız #help kanalındaki yetkili arkadaşlarımızdan destek alabilirler. #help kanalına giriş yapmak için /join #help yazıp enter tuşuna basmanız yeterlidir.

İslami Sohbet Sitemizde, Tüm Kardeşlerimize Hayırlı Sohbetler Dileriz!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız [CHAT]
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir